Čím fotím

Když mi bylo 12 let, zdědil jsem po tetě "bezejmenný" fotoaparát, logo se jménem bylo vypadlé a já tak v podstatě nikdy nezjistil čím fotím. Vydržel mi dlouho a byl na mých prvních cestách po Evropě, Africe, Asii a Americe. Nejprve jsem fotil klasické fotky, ale během svých prvních cest jsem začal fotit na diapozitivy, abych mohl své fotky promítat lidem na plátno na různých akcích.

test

Fotoaparát - Olympus OM 2000

Až v roce 1999 jsem si konečně koupil v USA svoji první zrcadlovku Olympus OM 2000 se kterou jsem následně s velkým nadšením nafotil nádhernou cestu po Americe. Během pár měsíců jsem si ještě dokoupil teleobjektiv a opět na několik následujících let jsem necítil potřebu na své výbavě nic měnit.

 

Fotoaparát - Nikon D70

Dokonce i poté, co na svět dorazily první digitální fotoaparáty, zůstal jsem poměrně dlouho stále u diapozitivů, protože se kvalita nedala srovnávat. Až v létě roku 2005 mě doslova nadchla a očarovala digitální zrcadlovka Nikon D70 se základním širokoúhlým objektivem Nikkor 18-70mm. Velmi brzy jsem dokoupil v secondhandu teleobjektiv Tokina 80-300mm a bylo to poprvé a naposled co jsem koupil objektiv z druhé ruky. Příliš pozdě jsem zjistil, že v manuálním režimu v určitých situacích nefunguje správně.

 

Fotoaparát - Nikon D90

V březnu 2010 jsem udělal ještě jednu změnu. Na velkém srazu fotografů v Birminghamu jsem využil vynikajících cen a vyměnil si tělo starého Nikonu D70 za Nikon D90 , se kterým jsem dodnes naprosto spokojen a věřím, že jej nevyměním dříve, dokud se mně nerozpadne. Jen od videosekvencí jsem čekal víc, ale přece jenom je to stále fotoaparát na fotky a to zvládá víc než skvěle.

já&Nikon

HD Kamera - Sony HDR-CX570E

V říjnu 2012, v době kdy jsem se chystal vyrazit na moji nejdelší Cestu kolem světa, jsem koupil kameru SONY HDR-CX570E čímž se kvalita videí na přednáškách razantně zlepšila. Krátké ukázkové videosekvence jsou od této doby součástí každé mojí prezentace a přispívají tak k navození živější a realističtější atmosféry.

 

Akční Kamera - GOPRO HERO 4 Black

V říjnu 2014 jsem ještě dokoupil pro akční videozáběry kameru GOPRO HERO 4 BLACK s příslušenstvím, díky které nabudou kratší videosekvence na přednáškách ještě "živější" formu.

 

Dron - DJI Mavic PRO

V lednu 2017 přišla na trh v natáčení ze vzduchu nová revoluce - byl uveden do prodeje nový extrémně lehký a skladný dron s kvalitní kamerou - DJI MAVIC PRO, který jsem ihned zakoupil. Videa z mých posledních cest jsou tak opět zpestřena o další neobyčejné a dechberoucí záběry ze vzduchu.